Gminne Igrzyska Dzieci w Sztafetach Sprawnościowych

W poniedziałek 6 maja w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w sztafetach sprawnościowych klas II i III (rocznik 2009 i mł.). Do zawodów zgłosiły się reprezentacje czterech szkół: ZKiW Rajkowy, ZKiW nr 1 Pelplin, ZKiW Rudno oraz SP Małe Walichnowy. Rywalizacja odbywała się na zasadzie wyścigów rzędów i składała się z dziesięciu konkurencji m.in. kozłowania piłki, prowadzenia piłki do unihokeja, biegu w parach itd.

Nasi mali sportowcy spisali się znakomicie - wygrali aż 9 z 10 konkurencji! Dla części z nich były to pierwsze zawody międzyszkolne. Duże BRAWA dla całej ekipy!


Końcowa klasyfikacja prezentuje się następująco:

1.SP Małe Walichnowy, 37 punktów
2. ZKiW Rudno, 22 punkty
3. ZKiW nr 1 Pelplin, 11 punktów
4. ZKiW Rajkowy (poza konkurencją)

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Baniecka-Dziedzińska Weronika, Berendt Mateusz, Czypar Kacper, Gębczyk Bartosz, Głowińska Agata, Jarczewski Kacper, Kamrowska Natalia, Kamrowska Rozalia, Kamrowska Zuzanna, Kowalski Rafał, Kwaśniewski Bartosz, Migus Michał, Roman Olaf, Szarmach Zofia, Tomczyńska Kinga, Walkusz Lena. Trener – Rychlewski Krzysztof.

Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach będzie reprezentowała Gminę Pelplin w zawodach powiatowych, które odbędą się już 7 maja w Szkole Podstawowej nr 12 w Tczewie.