Halowa LA - złota Aurelia i brązowy Paweł!

W dniu 22 lutego w Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie odbyły się VIII Mistrzostwa Miasta i Gminy Pelplin w halowej lekkoatletyce. Głównym organizatorem imprezy był znany pasjonat "królowej sportu" Pan Grzegorz Watkowski. Zawody przeprowadzono w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Wzięła w nich udział dziesięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły złożona w dużej mierze z uczniów z kasy IV i V oraz z trzech szóstoklasistów.

Największy sukces odniosła Aurelia Begier, która zdobyła złoty medal w biegu na 30 metrów. Brąz z kolei wywalczył Paweł Gębczyk w rzucie piłką lekarską (2kg). Aurelia i Paweł bliscy byli także kolejnych medali - oboje zajęli czwarte lokaty w 10-cio skoku. Paweł dodatkowo zajął miejsce tuż za podium w biegu na 300 metrów a w rywalizacji na 30 metrów był szósty. Bardzo dobre rezultaty osiągnęli również: Stanisław Rzeszotek w biegu na 30 metrów (V miejsce - zaledwie 0,02 setne sekundy od brązowego medalu), Bartosz Obremski w biegu na 300 metrów (VI miejsce) oraz jeden z najmłodszych uczestników czyli Filip Sadłowski (VII lokata w biegu na 30 metrów). Znakomicie spisał się też będący po raz pierwszy na zawodach sportowych Remigiusz Janka, który zajął VI miejsce w 10-cio skoku.

Pozostali nasi uczniowie - Zuzanna Reda, Amelia Lenga, Dastin Kamrowski i Arkadiusz Kowalski także zaprezentowali się z bardzo dobrej strony będąc po raz pierwszy na tego typu zawodach. Dodatkowo mierzyli się z rywalami o rok i dwa lata starszymi od siebie.

Szczegółowe rezultaty uzyskane przez naszych reprezentantów przedstawiamy w załączniku.