Igrzyska Gminne w mini siatkówce - podwójne wicemistrzostwo naszych "dwójek"!

W dniach 14 i 16 lutego na sali gimnastycznej w naszej szkole rozegrane zostały Igrzyska Gminne w siatkarskich "2" w kategorii dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich nasi uczniowie, którzy dwukrotnie zajmowali drugie lokaty.

W obu turniejach do rywalizacji przystąpiły po cztery zespoły: ZKiW w Rudnie, ZKiW nr 1 w Pelplinie, ZS nr 2 w Pelplinie oraz nasi reprezentanci.

Jako pierwsze zmagania toczyły dziewczęta. Bezkonkurencyjne okazały się uczennice z pelplińskiej "Jedynki", które pewnie wygrały całe zawody. O miejscach od 2 do 4 zadecydowała tzw. "mała tabela". W niej najkorzystniejszy bilans setów miały nasze zawodniczki i to one zajęły drugie miejsce. Trzecie przypadło w udziale dziewczętom z ZS nr 2 w Pelplinie a czwarte z ZKiW w Rudnie.

W kategorii chłopców nasz zespół ograł rywali z ZS nr 2 w Pelplinie i z ZKiW w Rudnie oraz po trzysetowym pojedynku uległ "Jedynce" co ostatecznie dało nam drugie miejsce. Najlepsi ponownie okazali się reprezentanci ZKiW nr 1 w Pelplinie. Trzeci stopień podium dla ZKiW w Rudnie a lokata czwarta dla ZS nr 2 w Pelplinie.

Mistrzowskie ekipy z pelplińskiej "Jedynki" uzyskały awans do Igrzysk Powiatowych, które odbędą się w Miłobądzu (dziewczęta) i Tczewie (chłopcy).

 

W załącznikach przedstawiamy szczegółowy przebieg całej rywalizacji - wyniki wszystkich spotkań, tabele oraz składy wszystkich drużyn. 

Igrzyska Gminne w mini - siatkówce „2” dziewcząt

Igrzyska Gminne w mini - siatkówce „2” chłopców