Lotos Junior Cup 2017

We wtorek 6 czerwca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w półfinale wojewódzkim rozgrywek Lotos Junior Cup 2017 (rocznik 2005 i mł.). Zawody rozegrano na płycie głównej stadionu im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim a głównym organizatorem imprezy był miejscowy Klub Piłkarski. Udział w turnieju wzięło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy eliminacyjne.
Nasze zmagania rozpoczęliśmy od porażki 0:2 z KP Starogard 2006. Następnie ograliśmy 2:1 Meteora Pinczyn a do bramki rywali dwukrotnie trafił Filip Sadłowski. W ostatnim pojedynku grupowym ulegliśmy Zespołowi Szkół Chrześcijańskich ze Starogardu Gd. 1:3 - bramkarza przeciwników pokonał Stanisław Rzeszotek. Po tej fazie zmagań uplasowaliśmy się na trzecim miejscu co dało nam możliwość gry o piątą lokatę w całym turnieju. Tutaj przyszło nam się zmierzyć z ekipą Wietcisy Skarszewy. Na prowadzenie w tym pojedynku wyprowadziła nasz zespół Aurelia Begier po znakomitej dwójkowej akcji z Filipem Sadłowskim. Na 2:0 podwyższył Filip, który otrzymał długie podanie za plecy obrońców od Jakuba Marcinkiewicza i strzałem z powietrza nie dał szans golkiperowi ze Skarszew. W wielkim finale imprezy pierwszy zespół gospodarzy wygrał 3:0 z Sokołem Lubichowo i tym samym zapewnił sobie prawo startu w finale wojewódzkim rozgrywek.
Formuła turnieju pozwala na dobieranie do kolejnego etapu wyróżniających się zawodników z innych drużyn. Zaproszenie takie otrzymał Stanisław Rzeszotek, który będzie miał możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami z pomorza. Finał zaplanowano na 1 lipca w Starogardzie.
 
Tabela końcowa turnieju:
1. KP Starogard Gdański
2. Sokół Lubichowo
3. KP Starogard Gdański 2006
4. ZS Chrześcijańskich Starogard Gdański
5. SP w Małych Walichnowach
6. Wietcisa Skarszewy
7. Meteor Pinczyn
8. KP Starogard Gdański II
 
SP Małe Walichnowy: Aleks Reda - Aurelia Begier, Wiktoria Skonieczna, Stanisław Rzeszotek, Kacper Rygalski, Jakub Marcinkiewicz, Filip Sadłowski, Dastin Kamrowski, Oliwier Schwarz, Michał Migus.