Parafiada Piaseczno 2019

Blisko 40-osobowa reprezentacja naszej szkoły (plus 5 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Polskim Gronowie) wzięła udział we mszy świętej i rozgrywkach sportowych w ramach Parafiady 2019. Impreza odbyła się w sobotę 11maja w Piasecznie. Głównym punktem rywalizacji były turnieje piłkarskie. Do zawodów zgłosiliśmy łącznie 6 drużyn. Trzy z nich wygrały w swoich kategoriach, dwie zajęły drugie lokaty a jedna, najmłodsza zajęła czwarte miejsce. Królami strzelców w poszczególnych kategoriach zostali: Wiktoria Skonieczna, Michał Migus i Maksymilian Świdliński. Nagrody zdobywaliśmy także w innych dyscyplinach: Kacper Jarczewski zwyciężył  w rzutach lotkami do tarczy a Wojciech Kondysiak okazał się najlepszy w turnieju warcabowym.

Tak więc przywieźliśmy z Piaseczna sporo medali, pucharów i nagród rzeczowych i po raz kolejny godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę oraz całą Nizinę Walichnowską.

Najważniejszy w tym wszystkim był jednak udział w samej imprezie, propagowanie idei Parafiad, promowanie Kociewia oraz integracja i aktywne spędzenie wolnego czasu.