Piłka halowa - chłopcy zagrali w Gniewie a dziewczęta w Malborku

Pracowity piłkarski weekend zaliczyli uczniowie naszej szkoły. Chłopcy z rocznika 2007 i młodsi wzięli udział turnieju Wierzyca Cup, który odbył się w sobotę 13 stycznia w hali GOSiR w Gniewie. W gronie dziesięciu drużyn ekipa Centrum Pelplin prowadzona przez Pana Sławomira Gdańca - w barwach której wystąpili nasi chłopcy - zajęła wysokie czwarte miejsce przegrywając walkę o podium dopiero po konkursie rzutów karnych. Zawodnik naszego zespołu Damian Górski został królem strzelców całej imprezy.

Klasyfikacja końcowa:
1. Wierzyca Pelplin Żółta
2. KP Starogard Gd.
3. AP St. Rąbała Jedynka Pelplin
4. Centrum Pelplin
5. Wierzyca Pelplin Bordowa
6. KP Zaspa Gdańsk
7. Jaguar Gdańsk
8. Wierzyca Pelplin Zielona
9. Styna Godziszewo
10. Wierzyca Pelplin Czerwona

Centrum Pelplin: Karol Małolepszy - Wiktoria Skonieczna, Michał Migus, Damian Gdaniec, Damian Górski, Igor Sadłowski, Alan Cyssewski, Bartosz Gębczyk, Igor Kamrowski, Hubert Luchowski i Oliwier Lewandowski.

Dzień później w niedzielę 14 stycznia cztery uczennice naszej szkoły wystąpiły w barwach zaprzyjaźnionej Pogoni Tczew w silnie obsadzonym turnieju Lotos Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który odbył się w Malborku. Zawody rozegrano w kategoriach U12 i U15. W kat. młodszej Aurelia Begier, Kalina Szafraniec i Kornelia Jarczewska wraz z koleżankami zajęły wysokie czwarte miejsce natomiast w grupie starszej zagrała Wiktoria Skonieczna. W obu kategoriach wystąpiło po osiem zespołów a najlepsze zarówno w U12 jak i U15 okazały się zespoły Kadry Pomorza.