Piłka halowa - nasz zespół na najniższym stopniu podium

W piątek 2 grudnia w hali przy ZKiW nr 1 w Pelplinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta i Gminy Pelplin w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji systemem "każda z każdą" przystąpiło pięć szkół.
W pierwszym naszym pojedynku po bardzo dobrej grze w obronie ulegliśmy 0:1 silnej ekipie z ZS 2 w Pelplinie. Kolejny mecz to festiwal niewykorzystanych okazji bramkowych i remis z ZS Rajkowy 0:0 (mogliśmy nawet to spotkanie przegrać ale fenomenalnie w ostatnich sekundach spisał się nasz golkiper Bartosz Obremski i wyszedł zwycięsko z pojedynku z trzema atakującymi naszą bramkę rywalami). Trzecie starcie to wygrana 3:0 z ZKiW Rudno. Do siatki trafiali Stanisław Rzeszotek, Arkadiusz Kowalski i Paweł Gębczyk. W ostatni meczu zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju. W 3 minucie piękną, indywidualną akcję przeprowadził Stasiu i Arkowi pozostało umieścić piłkę w pustej bramce. To jednobramkowe prowadzenie utrzymaliśmy do ostatniej minuty spotkania kiedy to po dwóch rzutach rożnych popełniliśmy błędy w kryciu a przeciwnicy je bezlitośnie wykorzystali strzelając nam dwa gole.

Tabela końcowa turnieju:
1. ZKiW 1 Pelplin   12 pkt
2. ZS 2 Pelplin   7
3. SP Małe Walichnowy   4
4. ZS Rajkowy   3
5. ZKiW Rudno   1

Chłopcy z ZKiW 1 Pelplin reprezentować będą naszą gminę na Mistrzostwach Powiatu, które odbędą się 6 grudnia w Tczewie.

SP Małe Walichnowy: Bartosz Obremski - Paweł Gębczyk, Stanisław Rzeszotek, Paweł Małolepszy, Arkadiusz Kowalski, Filip Sadłowski, Dastin Kamrowski, Aleks Reda, Kacper Rygalski, Jakub Marcinkiewicz.