Pogoń Tczew Cup 2018

W piątek 23 marca odbyła się II edycja turnieju halowej piłki nożnej dla dziewcząt "Pogoń Tczew Cup". Pierwsza edycja rozegrana została w marcu 2017 roku w Dąbrówce Tczewskiej natomiast tegoroczna impreza odbyła się w hali przy II LO w Tczewie. Zawody przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych - roczniki 2007 i mł. oraz 2005 i mł. W obu wystąpiły nasze dziewczęta wspólnie z koleżankami ze szkół w Polskim Gronowie i Opaleniu.

Na szczególne słowa uznania zasłużyły przede wszystkim nasze najmłodsze zawodniczki dla których w większości był to pierwszy w życiu turniej piłkarski. Zaprezentowały na parkiecie ogromne zaangażowanie, waleczność i całkiem niezłe umiejętności piłkarskie. Uzyskane wyniki pozwoliły im na zajęcie znakomitego drugiego miejsca w gronie czterech rywalizujących drużyn. Jednak w ich przypadku nie wyniki były najistotniejsze a sam udział i zrobienie pierwszego kroku w przygodzie z piłką nożną. Uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym, że ta forma zabawy sprawiła im sporo frajdy i zapewne turniej ten zapadnie im na długo w pamięci.

Równie świetnie wypadły ich starsze koleżanki. Wśród sześciu startujących ekip okazały się najlepsze i tym samym obroniły tytuł zdobyty przed rokiem. Dla sporej grupy naszych dziewcząt turniej ten był okazją do lepszego przygotowania się do finału wojewódzkiego turnieju "Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku", na który wybieramy się do Gdańska 16 kwietnia.
Cała impreza przebiegała w sportowej atmosferze. Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały nagrody. Nasze dziewczęta otrzymały pamiątkowe koszulki, okazałe puchary a na ich szyjach zawisły pamiątkowe medale. Dziękujemy trenerowi Mateuszowi Sroce za zaproszenie i już czekamy na kolejną edycję tych rozgrywek.

Specjalne podziękowania składamy także Radzie Rodziców aktywnie działającej przy naszej szkole za dofinansowanie naszego wyjazdu na ten turniej.

Wyniki spotkań

Grupa młodsza                          

Walichnowy    -       Pogoń Tczew     0 : 0
Walichnowy    -       SP 8 Tczew       1 : 1
   
Klara Milka – 1
Walichnowy    -       SP 2 Pelplin      0 : 0

Rewanże

Walichnowy    -       Pogoń Tczew     1 : 3 
   
Oliwia Kleinowska – 1
Walichnowy    -       SP 8 Tczew       1 : 0
   
Oliwia Kleinowska – 1
Walichnowy    -       SP 2 Pelplin      0 : 0

Tabela końcowa turnieju

1. Pogoń Tczew
2. Walichnowy   
3. SP 2 Pelplin                 
4. SP 8 Tczew                  

Walichnowy: Magdalena Szwarc – Oliwia Kleinowska (obie z SP w Polskim Gronowie), Julia Rychlewska (SP Opalenie), Klara Milka, Natalia Kamrowska, Alicja Szmit, Agata Głowińska, Zuzanna Kamrowska (wszystkie z SP w Małych Walichnowach).

Grupa starsza

Wyniki spotkań grupowych

Walichnowy    -       SP Gniew          4 : 0
   Aurelia Begier – 1
   Kalina Szafraniec – 1
   Wanesa Świdlińska – 1

   samobójcza
Walichnowy    -       SP Pszczółki      4 : 0
   Aurelia Begier – 3
   Wanesa Świdlińska – 1

Mecze o miejsca I-III

Walichnowy    -       SP Koźliny        3 : 0 
   Wanesa Świdlińska – 2
   Kornelia Jarczewska – 1
Walichnowy    -       Pogoń Tczew     1 : 1
   Aurelia Begier – 1

Tabela końcowa turnieju

1. Walichnowy
2. Pogoń Tczew
3. SP Koźliny
4. SP Pszczółki
5. SP Gniew
6. SP 8 Tczew                  

Walichnowy: Magdalena Szwarc – Wanesa Świdlińska (obie z SP w Polskim Gronowie), Aurelia Begier, Kalina Szafraniec, Kornelia Jarczewska, Zuzanna Reda, Nadia Roman (wszystkie SP w Małych Walichnowach).