Pogoń Tczew Cup - nasze dziewczęta najlepsze w turnieju piłki halowej!

Hala sportowa w Dąbrówce Tczewskiej była areną I Turnieju Piłki Halowej Dziewcząt "Pogoń Tczew Cup 2017". Zawody odbyły się 10 marca a udział w nich wzięły cztery drużyny: SP Miłobądz, SP Pszczółki, SP Koźliny i SP Małe Walichnowy. Pierwotnie w imprezie miało wystąpić sześć ekip ale z różnych względów do Dąbrówki nie dotarły reprezentantki SP Subkowy i SP 10 Tczew.

Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym" w formule mecz i rewanż. Nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne i wygrały wszystkie swoje pojedynki aplikując rywalkom łącznie aż 24 bramki nie tracąc żadnej.

Dodatkową atrakcją pomiędzy meczami był konkurs na Najlepszą Turbokozaczkę. Każda drużyna wybierała swoją przedstawicielkę, która miała do wykonania trzy konkurencje piłkarskie. Najlepsza w tej zabawie okazała się Wiktoria Skonieczna. Do reprezentantki naszej szkoły powędrowało jeszcze jedno wyróżnienie indywidualne. Najlepszą zawodniczką całego turnieju została wybrana Aurelia Begier. Obie zawodniczki nagrodzono pamiątkowymi statuetkami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Warto jeszcze dodać, że Aurelia i Wiktoria zostały też najskuteczniejszymi zawodniczkami imprezy a zdobyły odpowiednio 14 i 7 bramek.

Cała nasza drużyna za zwycięstwo nagrodzona została medalami, pamiątkowymi koszulkami oraz otrzymaliśmy z rąk głównego organizatora zawodów Mateusza Sroki okazały puchar.

Najważniejsza jednak była dobra zabawa i możliwość pogrania w piłkę z zespołami z którymi nie co dzień mamy okazję rywalizować. Dodatkowo był to także mały sprawdzian przed Finałem Wojewódzkim Turnieju Z Podwórka Na Stadion "O Puchar Tymbarku" w którym większość z dziewcząt weźmie udział (roczniki 2006 i 2005). Zawody te zaplanowano na 10 kwietnia a odbędą się one w Gdańsku.

Podczas turnieju w Dąbrówce doszło do miłego spotkania. Zawodniczkami KS Pogoń Tczew są byłe uczennice naszej szkoły - Oliwia Aronowska (Gimnazjum w Subkowach) oraz Marta Chęcińska (SP w Suchym Dębie). Była okazja by chwilę porozmawiać, powspominać i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Obie zawodniczki zaprezentowały się na parkiecie w meczu pokazowym. Zarówno one jak i pozostałe ich koleżanki (m.in. Anna Wolska i Martyna Tryka) udowodniły, że dziewczęta trenujące w Pogoni czynią systematyczne postępy i posiadają nieprzeciętne umiejętności.

Poniżej komplet naszych wyników, zdobywczynie bramek, tabela końcowa turnieju i skład naszej reprezentacji.

SP Małe Walichnowy - SP Pszczółki   2:0   (Aurelia Begier x2)
SP Małe Walichnowy - SP Miłobądz   5:0   (Aurelia x3, Wiktoria Skonieczna x1, sam. x1)
SP Małe Walichnowy - SP Koźliny     2:0   (Aurelia x2)

Rewanże

SP Małe Walichnowy - SP Pszczółki   5:0   (Aurelia x3, Wiktoria x1, Kalina Szafraniec x1)
SP Małe Walichnowy - SP Miłobądz   5:0   (Aurelia x2, Wiktoria x2, Daria Knitter x1)
SP Małe Walichnowy - SP Koźliny     5:0   (Wiktoria x3, Aurelia x2)

Tabela końcowa

1. SP Małe Walichnowy   18 pkt   24:0
2. SP Pszczółki              7           7:11
3. SP Miłobądz              6           5:17
4. SP Koźliny                4           5:13

SP Małe Walichnowy: Oliwia Skonieczna - Kalina Szafraniec, Kornelia Jarczewska, Wiktoria Skonieczna, Aurelia Begier, Julia Gębczyk, Kaja Marcinkiewicz, Daria Knitter, Zuzanna Reda, Amelia Lenga.