Pokaz historyczny „Ku Niepodległości”

W związku z przypadającą niedługo setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

Z tej okazji 18 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach  odbył się pokaz historyczny ,,Ku niepodległej’ w wykonaniu Pana Michała Rychlickiego w ramach edukacji historycznej w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pelpinie.

W żywej lekcji historii wzięli udział uczniowie klas 0-VII. Wykonawca przygotował dla młodych widzów krótką opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę.
Warto podkreślić, że lekcja historii – mająca na celu upamiętnienie dążeń narodowych Polaków – przebiegła w wesołej atmosferze. Uczniowie mogli nie tylko podziwiać stroje z epoki, ale także je przymierzyć.

Największym zainteresowaniem cieszyły się ekwipunek i uzbrojenie. Prezentacja bogatej kolekcji replik broni stanowiła główny punkt programu artystycznego. Temat militarny zainteresował nie tylko chłopców. Dziewczynki również aktywnie brały udział w występie.