Turniej Talentów Mobilnej AMO

W niedzielę 10.03.2019 r. w Stężycy odbył się pierwszy Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W zawodach, których organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej oraz gmina Stężyca udział wzięło ponad 160 uczestników z 91 klubów i szkół województwa pomorskiego!

​Priorytetowym celem turnieju jest monitoring i obserwacja najzdolniejszych zawodniczek i zawodników ze średnich i małych szkół oraz klubów, którzy brali udział w szkoleniach Mobilnego AMO od września do lutego. Zawody mają charakter cykliczny i odbędą się również w czerwcu oraz w listopadzie.

W niedzielnych zmaganiach zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: 2006/2007 (kategoria Młodzik), 2008/2009 (kategoria Orlik) oraz dziewczęta. W każdej kategorii uczestnicy podzieleni byli na 5 zespołów, których nazwy wywodziły się od reprezentantów Polski: Lewandowski, Milik, Piątek, Zieliński, Szczęsny. Zawody rozgrywane były w bardzo zmiennych warunkach pogodowych zaczynając od śniegu, a kończąc na ciepłym słońcu. Wszystkie drużyny w każdej kategorii rozegrały cztery 25 minutowe spotkania. Dla wszystkich uczestników ufundowane zostały nagrody w postaci gadżetów z motywem reprezentacji Polski.

Naszą szkołę oraz KS Centrum Pelplin reprezentowała Kornelia Jarczewska. Zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i otrzymała zaproszenie na kolejne szkolenie Mobilnej AMO, które odbędzie się 18 marca w Malborku.