Tydzień życzliwości i uprzejmości

W dniach od 28 maja do 30 maja 2018 r. na terenie naszej szkoły obchodziliśmy  TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UPRZEJMOŚCI. Celem podjętych zadań było  wzmocnienie właściwych zachowań uczniów naszej szkoły w szczególności kultury słowa. Poniższy cytat miał być inspiracją do wspólnego działania i wzajemnego poszanowania.

„Życzliwość i serdeczność to cechy, dzięki którym żyje się łatwiej, przyjemniej i zdrowiej. Uśmiech, miłe słowo, przyjazny gest potrafią zdziałać więcej niż prezent. Uczniowie mili, kulturalni, odpowiedzialni i uczynni mają więcej kolegów i przyjaciół. Pomagajcie sobie wzajemnie, uśmiechajcie się do siebie, nie sprawiajcie sobie przykrości słowem lub gestem”.

W związku z powyższym hasłem zaprosiliśmy wszystkich uczniów do udziału w szkolnej akcji:

W pierwszym dniu „Tygodnia życzliwości i uprzejmości” – wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, a w pozostałe dni akcji uczniowie nosili w widocznym miejscu niebieskie symbole ustalone wcześniej przez klasę: kokardki, serduszka, buźki. Symbole miały  przypominać dzieciom o właściwej kulturze słowa i dobrym zachowaniu.

W ramach powyższej akcji uczniowie wykonali plakaty pod hasłem „Uprzejmi na co dzień”, układali hasła promujące kulturę słowa i zachowania. Na szkolnym boisku tworzyli  „SZKOLNE DRZEWO ŻYCZLIWOŚCI”, w którym podczas przerw zawieszali karteczki z pozdrowieniami, podziękowaniami, czy przeprosinami dla wybranych przez siebie osób. Dziewczynki z klas V- VII przygotowali dla młodszych kolegów zabawy z chustą animacyjną oraz zawody sportowe, a chłopcy mecz piłki nożnej. Dzieci podczas tygodnia uprzejmości byli dla siebie mili i życzliwi oraz świetnie się bawili.