Tydzień Życzliwości i Uprzejmości cz. II

W czwartek 16 maja odbyły się główne wydarzenia w ramach TŻiU 2019.

Tego dnia gościliśmy Grupę T z Torunia, która przedstawiła spektakle profilaktyczne; „Kabaret na jednej nodze” oraz „Zaplątani w sieci”. Uczniowie przygotowali hasła promujące kulturę osobistą i opatrzyli je barwnymi ilustracjami. Na szkolnym korytarzu, obok tychże prac, zawisły plakaty wykonane przez klasy, Obrazy te ukazywały naszą życzliwość na co dzień. W tak pozytywnej przestrzeni, wyrosło nam „Szkolne Drzewo Życzliwości”. Uczniowie, duzi i maili, chętnie przyczepiali liście, na których umieszczali pozytywne przesłania. Podczas przerw słuchaliśmy muzyki, a niektórzy nawet tańczyli.

Tego dnia cała społeczność szkolna przywdziała kolor żółty. Symbolizuje on bowiem energię, chęć do życia, radość i szczęście. Oznacza wyższe wartości i wiedzę.

Na koniec poznaliśmy laureatów plebiscytu na najbardziej kulturalnych i życzliwych uczniów. Oprócz oklasków, osoby wyróżnione otrzymały niespodzianki.

Nie koniec to jeszcze atrakcji, ponieważ Restauracja K2 ufundowała dla naszych uczniów zdrowe przekąski – owoce i warzywa za które serdecznie dziękujemy.

Ostatnim żółtym akcentem, były kamizelki odblaskowe, które na ręce Wychowawczyń, przekazała Pani Dyrektor. Zapewnią one lepszą widoczność i przyczynią się do wzmocnienia bezpieczeństwa w ruchu pieszym i drogowym.

M. Pauch, K. Korda