Waveboard - deska, która stała się hitem w naszej szkole!

Waveboard. Zaczęło się od czterech egzemplarzy tej odmiany deskorolki, które trafiły do naszej szkoły i docelowo miały być urozmaiceniem i uatrakcyjnieniem lekcji wychowania fizycznego. Szybko okazało się jednak, że zainteresowanie nauką jazdy jest przeogromne - począwszy od klasy I a na VI kończąc.

W odróżnieniu od deskorolki waveboard ma tylko dwa kółka, które mogą obracać się o pełne 360 stopni. Składa się on z dwóch odrębnych, ale połączonych ze sobą platform w kształcie łez. Każda z nich może się poruszać w różne strony. Jazda na nim znakomicie kształtuje równowagę, koordynację, zwinność, wzmacnia mięśnie nóg oraz bioder.

W krótkim czasie coraz więcej osób postanowiło kupić własny sprzęt i obecnie posiada go już około 20 uczniów. Wychodząc naprzeciw ich zainteresowaniom udostępniamy dzieciom korzystanie z sali gimnastycznej dzięki czemu mogą one w aktywny sposób spędzić większość przerw pomiędzy lekcjami. Dużymi krokami zbliża się także do nas wiosna i na pewno spora grupa dzieci będzie korzystać z desek na świeżym powietrzu zamiast np. przesiadywać przed komputerem...