Spotkanie z policjantem

9 listopada naszą szkołę odwiedził policjant z Komisariatu Policji w Pelplinie asp. sztab. Pan Mariusz Naumowicz. Najpierw spotkał się z dziećmi z grupy młodszej („0” – III), a potem z klasami IV – VI.

Zdrowe śniadanie w "Zerówce"

Dnia 08.11.2017r. przedszkolaki przygotowały najważniejszy posiłek dnia - śniadanie.
Tego dnia odbyła się również ogólnopolska akcja "Śniadanie daje moc", promująca przede wszystkim zdrowe odżywianie oraz rolę śniadania w diecie dziecka.

XIV Gminny Konkurs Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu w Kulicach

We wtorek, 7 listopada 2017r. reprezentanci z naszej szkoły – Zuzanna Reda z kl. V, Kornelia Jarczewska z kl. V, Amelia Lenga z kl. VI oraz Kinga Mentel z kl. VII – wzięli udział w XIV Gminnym Konkursie Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu, który odbył się w Kulicach.

Mały Mistrz

Pięć szkolnych reprezentacji wzięło udział w gminnych sztafetach sprawnościowych opartych na programie Mały Mistrz. Zawody odbyły się w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rudnie.

Unihokej - Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci

W poniedziałek 30 października odbyły się w Gdyni półfinały wojewódzkie Igrzysk Dzieci w unihokeju. Tego samego dnia rywalizowały zarówno dziewczęta jak i chłopcy. W obu kategoriach do zmagań systemem "każda z każdą" przystąpiły po cztery drużyny.

Unihokej - kolejne sobotnie granie

W sobotnie przedpołudnie nasza sala sala gimnastyczna ponownie tętniła "unihokejowym" życiem. Tym razem swe umiejętności doskonalili chłopcy. Naszymi rywalami byli po raz kolejny uczniowie z SP w Polskim Gronowie. Całą grupę podzieliliśmy na 5 zespołów - 3 w grupie starszej i dwa w młodszej.

Z Podwórka Na Stdion O Puchar Tymbarku - Finał Powiatowy dziewcząt U12

W poniedziałek 23 października na boisku przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy odbył się Finał Powiatowy Turnieju Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku w kategorii dziewcząt U12. W zawodach udział wzięły zawodniczki urodzone w 2006 roku i młodsze.

Unihokej - sparingowo z SP Polskie Gronowo

Jako pierwsze przygotowania do zawodów szczebla wojewódzkiego rozpoczęły nasze dziewczęta. W sobotnie przedpołudnie spotkaliśmy się w naszej sali z zaprzyjaźnioną szkołą z Polskiego Gronowa. Zarówno my jak i nasze przeciwniczki wystawiliśmy po dwa zespoły. Zagraliśmy oczywiście na duże bramki.

Unihokej - Powiatowe Igrzyska Dzieci - chłopcy

W dwa dni po zwycięstwie naszych dziewcząt w Igrzyskach Powiatowych w zawodach tej samej rangi udział wzięli nasi chłopcy. Impreza ponownie odbyła się w SP nr 8 w Tczewie. Do zmagań systemem "każda z każdą" przystąpiło pięć reprezentacji. Nasz zespół wygrał trzy mecze i zanotował jeden remis.

Unihokej - Powiatowe Igrzyska Dzieci - dziewczęta

Niedawno oddana do użytku hala sportowa przy SP nr 8 w Tczewie była w dniu 18 października areną Powiatowych Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkolnych reprezentacji, które wcześniej zwyciężyły w rozgrywkach gminnych i miejskich.
 

Dzień Edukacji Narodowej

We wtorek 17 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy V i VII przygotowali uroczystą akademię podczas, której podziękowali i złożyli życzenia swoim wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Gminne Igrzyska Dzieci - unihokej chłopców

Pięć szkolnych reprezentacji przystąpiło do zmagań o tytuł Mistrza Miasta i Gminy Pelplin w unihokeju chłopców. Igrzyska Dzieci rozegrano w Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach w czwartek 12 października.

Gminne Igrzyska Dzieci w Unihokeju Dziewcząt

Sala gimnastyczna przy naszej szkole była w dniu 5 października areną Gminnych Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły: ZKiW w Rudnie, ZKiW nr 1 w Pelplinie i SP w Małych Walichnowach. Nasze reprezentantki spisały się znakomicie.

XII edycja Stypendium Ornassów

Dnia 8 września 2017 roku wręczono stypendia im. Franciszka, Ryszarda i Jana Chryzostoma Ornassów, o które ubiegali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach.

Halowa Piłka Nożna Szkół Wiejskich

We wtorek 26 września chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Igrzyskach Dzieci w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. Zawody odbyły się w Tczewie. W zawodach gminnych rywalizowały trzy szkoły.

XXIII Bieg Cysterski

W sobotę 16 września odbył się w Pelplinie XXIII Bieg Cysterski. Wzięło w nim udział pięcioro uczniów z naszej szkoły.

Zakończenie roku szkolnego w zerówce

22 czerwca odbyło się bardzo uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasie "0". Dzieci jak zawsze przygotowały piękne przedstawienie a rodzice pyszny poczęstunek.

Festiwal piosenki angielskiej

13 czerwca 2017 r. 5 uczennic naszej szkoły brało udział w VI gminnym konkursie pt. "Śpiewaj z pasją w języku obcym".

Festyn rodzinny

Tegoroczny festyn rodzinny, który odbył się 27 maja w sobotnie przedpołudnie był bardzo udany. Pogoda dopisała, uczestnicy również, zabawa była przednia. Rada Rodziców przygotowała sporo atrakcji….. zresztą zobaczcie sami…

Piknik nad Wisłą

19 maja 2017 r. klasa I wybrała się nad Wisłę na spacer i piknik.

Konkurs kaligrafii

29 maja 2017 r. na zaproszenie Zespołu Szkół Nr 2 z Pelplina, przedstawiciele naszej szkoły pojechali na Gminny Konkurs Kaligrafii. Klasę I reprezentował Olaf Roman, który otrzymał wyróżnienie, a klasę II reprezentowali Krzysztof Kaczeniewski i Bartosz Kwaśniewski.

Tydzień Uprzejmości

W dniach od 12 do 14 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Uprzejmości.

W ramach Programu Tygodnia uprzejmości staraliśmy się stworzyć przyjazny klimat dla całej społeczności szkolnej. Główne hasło tegorocznego Tygodnia Uprzejmości:

XV Gminny Turniej Piłki Nożnej Klas I-III

W dniu 13 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach odbył się XV Gminny Turniej Piłki Nożnej Klas I-III (rocznik 2007 i mł.). Do rywalizacji systemem "każda z każdą" przystąpiły cztery drużyny.

Bieg Papieski

W niedzielę 4 czerwca na stadionie w Pelplinie odbył się Bieg Papieski. Jak co roku wystartowali w nim uczniowie z naszej szkoły. Pomimo kiepskich warunków atmosferycznych na starcie stawiła się spora grupa naszych biegaczy.

Lotos Junior Cup 2017

We wtorek 6 czerwca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w półfinale wojewódzkim rozgrywek Lotos Junior Cup 2017 (rocznik 2005 i mł.). Zawody rozegrano na płycie głównej stadionu im.

Gminne Sztafety Sprawnościowe klas II i III

W czwartek 18 maja w Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach rozegrany został Gminny Turniej Sztafet Sprawnościowych klas II i III. W zawodach udział wzięły trzy szkoły. Drużyny składające się z 10 uczniów (5 dziewczynek i 5 chłopców) miały do wykonania 10 konkurencji.

X Wojewódzki Projekt "Ortograficzne Łamigłówki"

Dnia 26 IV 2016 r. w naszej szkole odbył się X konkurs Ortograficzne Łamigłówki. Organizatorem głównym Wojewódzkiego Projektu jest Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna   Nr 5 w Gdańsku oraz Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach od 2010 r.

Pogadanka Filozoficzna

Dnia 21 kwietnia 2017 r.  do naszej szkoły zawitała pani Dorota Sakowska – Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Pelplinie oraz pani Joanna Wągiel, która z wykształcenia i zamiłowania jest filozofem. Pani Joanna do wspólnej pogadanki oraz filozoficznych rozważań zaprosiła uczniów z klasy I i II.

Unihokej - Puchar Dyrektora SP w Małych Walichnowach

Sześć chłopięcych ekip rywalizowało w XIII Turnieju Unihokeja "O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach". Zawody odbyły się w sobotę 1 kwietnia a rozegrano je systemem "każdy z każdym".

Strony