Zakończenie roku w "zerówce"

Dnia 18 czerwca 2019 roku w Oddziale przedszkolnym odbyło się uroczyste pożegnanie.
Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością Dyrektor naszej szkoły Pani Blandyna Stefańska, Nauczycielka języka angielskiego Pani Beata Skowrońska, Katechetka Pani Grażyna Wrycza, Pedagog szkolny Pani Małgorzata Pauch, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Kamila Jarczewska, Woźna Pani Grażyna Janaszek oraz Rodzice.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 19 czerwca 2019r. pożegnaliśmy nie tylko miniony rok szkolny, ale również nasze koleżanki i naszych kolegów z klasy VIII, którzy opuszczają mury naszej szkoły i idą swoją nową drogą. Ósmoklasiści wraz z wychowawczynią, panią Magdaleną Górką, zaprezentowali program artystyczny.

Witaj Gdynio!

Dnia 14 czerwca 2019r. uczniowie „zerówki”, klasy I, II, IV i V pojechały na wycieczkę do Gdyni. Najpierw udaliśmy się do Akwarium Gdyńskiego, które okazało się niezwykłym miejscem. Zobaczyliśmy tam niezwykłe gatunki ryb, płazów, gadów pochodzących z różnych rejonów świata m.in.

Puchar Niziny Walichnowskiej został w Walichnowach!

W turnieju dziewcząt z klas VIII i młodszych udział wzięło 5 drużyn ze szkół w Małych Walichnowach i Polskim Gronowie. Wcześniej chęć startu w zawodach wyraziły jeszcze 4 inne placówki ale z różnych względów nie mogły wziąć udział w rozgrywkach.

Unihokej

W środę 12 czerwca nasi chłopcy z klas VII i VIII rozegrali towarzyski mecz unihokeja z rówieśnikami z Subków.

Spotkanie składało się z trzech tercji 20 minutowych.

Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 9:8 (3:2, 5:2, 1:4).

Piłka nożna

Chłopcy wicemistrzami świata!
Na drugim miejscu w gronie 9 drużyn uplasowali się nasi reprezentanci podczas II edycji piłkarskiego turnieju Mini Mistrzostwa Świata. Organizatorem zawodów był Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie.
Królem strzelców imprezy został Kacper Rygalski - zdobywca 4 bramek.
W rozgrywkach wystąpiliśmy jako Argentyna.

Mały Mistrz

Nasi Mali Mistrzowie ponownie najlepsi!!!
Wiosenna edycja sztafet sprawnościowych dla najmłodszych uczniów odbyła się tradycyjnie w Rudnie. Do zawodów zgłosiło się pięć reprezentacji, które miały do zaliczenia sześć konkurencji. Nasza drużyna zwyciężyła w pięciu z nich a raz była druga.

XVII Gminny Turniej Piłki Nożnej klas I-III

We wtorek 11 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach odbył się XVII Gminny Turniej Piłki Nożnej klas I-III pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Pana Mirosława Chyły.

Unihokej I-III

Zakończyliśmy i podsumowaliśmy Mistrzostwa Szkoły w unihokeju klas I-III.

Bieg Papieski

W sobotnie przedpołudnie 8 czerwca dziewięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Biegu Papieskim, który odbył się w Pelplinie.


Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

Ostatni w tym roku szkolnym turniej piłki nożnej rozegrały nasze dziewczęta. Zawody odbyły się w Tczewie a ich organizatorem był Zespół Szkół Katolickich. Impreza przeznaczona była dla urodzonych w 2003 roku i młodszych.

Dzień Ziemi z owadami zapylającymi

Lody truskawkowe, szarlotka, kapuśniak, czy ogórkowa – każdy znajdzie coś smakowitego dla siebie. Na co dzień nie myślimy, że wszystkie te owoce i warzywa zawdzięczamy pracy pszczół. Mówiąc o pszczołach, powinniśmy myśleć też o owadach zapylających, tj. trzmielach, czy pszczołach samotnicach. Ich rola w utrzymywaniu równowagi ekosystemu Ziemi jest nieoceniona.

Wycieczka do Warszawy

Do Warszawy się wybraliśmy,
wiele atrakcji zobaczyliśmy.
Żelazowa Wola - pierwsza nas powitała,
o narodzinach Chopina opowiedziała.
Na trybunach stadionu siedzieliśmy
o sekretach piłkarzy usłyszeliśmy (...)

Konkurs Ortograficzne Łamigłówki 2019

Dnia 06 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się XII konkurs Ortograficzne Łamigłówki. Organizatorem głównym Wojewódzkiego Projektu jest Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna  Nr 5 w Gdańsku oraz Gdański Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

Dzień Otwarty w Zerówce

Dnia 04 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach odbył się Dzień Otwarty Zerówki.

Turniej Rekreacyjno-Sportowy dla Przedszkolaków 2019

W dniu 22 maja 2019r. w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr. 1 w Pelplinie, odbył się Turniej Rekreacyjno - Sportowy dla Przedszkolaków. W turnieju wzięło udział pięć drużyn przedszkolaków z Gminy Pelplin.

Wycieczka do Karpacza i Wrocławia

Poznanie walorów krajobrazowych Karkonoszy było celem wycieczki szkolnej, w której brali udział głównie uczniowie klasy VI i VIII. Towarzyszyło im dwóch kolegów z klasy VII i V.

Bezpieczna szkoła

W codziennej procy szkoły bezpieczeństwo uczniów stanowi kwestię priorytetową. Podejmujemy różnorodne działania w celu utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego na terenie szkoły.

Liga JE1

Ostatni turniej sezonu 2018/19 ekipa KS Centrum Pelplin rozegrała w Tczewie. Do rozgrywek przystąpiliśmy w okrojonym składzie.

PGNiG Superliga piłki ręcznej

Po raz kolejny kibicowaliśmy MMTS Kwidzyn.
Tym razem obejrzeliśmy spotkanie z KPR Gwardią Opole. Był to pierwszy mecz o brązowe medale PGNiG Superligi. Kwidzynianie wygrali 26:25. Rewanżowy pojedynek już w piątek w Opolu.

PGNiG Superliga piłki ręcznej

W środowy wieczór 15 maja ponad 50-cio osobowa grupa uczniów, nauczycieli i rodziców ze szkół w Małych Walichnowach, Polskim Gronowie i Tymawie obejrzała na żywo spotkanie półfinałowe PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn pomiędzy MMTS Kwidzyn a Orlenem Wisłą Płock.

Lotto Ekstraklasa - kibicowaliśmy Lechii Gdańsk

W niedzielny wieczór 19 maja grupa uczniów z naszej szkoły kibicowała Lechii Gdańsk, która w ostatnim meczu sezonu podejmowała na Stadionie Energa ekipę Jagiellonii Białystok. Gdańszczanie zwyciężyli 2:0 i zajęli 3 miejsce w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy w sezonie 2018/2019.

Unihokej - turniej chłopców w Subkowach

Na bardzo dobrym trzecim miejscu zakończyli zmagania nasi chłopcy podczas turnieju unihokeja rozegranego w ramach Parafiady 2019. Impreza odbyła się w Subkowach i przeznaczona była uczniów z klas VI i młodszych. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy.

Kwidzyn wita uczniów kl. V

21 maja 2019r. udaliśmy się na klasową wycieczkę do Kwidzyna w towarzystwie pani Lucyny Łangowskiej i pani Grażyny Janaszek. Poznaliśmy historię zamku połączonego z katedrą, o którym ciekawie opowiadała pani przewodnik. Przemieszczaliśmy się po krużgankach, poznaliśmy styl i sposób budowy zamku.

Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie

Dnia 09 maja 2019 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie, aby zapoznać się z pracą strażaka. Podczas spotkania strażacy podzielili się z dziećmi ciekawostkami związanymi z ich pracą.

Tydzień Życzliwości i Uprzejmości cz. II

W czwartek 16 maja odbyły się główne wydarzenia w ramach TŻiU 2019.
Tego dnia gościliśmy Grupę T z Torunia, która przedstawiła spektakle profilaktyczne; „Kabaret na jednej nodze” oraz „Zaplątani w sieci”. Uczniowie przygotowali hasła promujące kulturę osobistą i opatrzyli je barwnymi ilustracjami. Na szkolnym korytarzu, obok tychże prac, zawisły plakaty wykonane przez klasy, Obrazy te ukazywały naszą życzliwość na co dzień.

Tydzień Życzliwości i Uprzejmości 2019

Pierwszą częścią tegorocznej imprezy poświęconej promowaniu prawidłowych relacji międzyludzkich, były warsztaty przeprowadzone przez psycholożki z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tczewie. Wzięła w nich udział młodzież z klas: VI, VII i VIII.

Parafiada Piaseczno 2019

Blisko 40-osobowa reprezentacja naszej szkoły (plus 5 uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Polskim Gronowie) wzięła udział we mszy świętej i rozgrywkach sportowych w ramach Parafiady 2019. Impreza odbyła się w sobotę 11maja w Piasecznie. Głównym punktem rywalizacji były turnieje piłkarskie.

Sparing

W środowe popołudnie nasi chłopcy z roczników 2009/10 rozegrali piłkarski sparing z uczniami z SP nr 1 z Gniewu, którzy także reprezentują barwy KP Keramzyt Szprudowo (rocznik 2010/11). Oba zespoły spotkały się ze sobą po raz pierwszy i na pewno nie po raz ostatni...

Powiatowe Igrzyska Dzieci w sztafetach sprawnościowych

Nasze "smyki" wicemistrzami Powiatu w sztafetach sprawnościowych! Zawody odbyły się 7 maja w SP 12 w Tczewie. Do zmagań przystąpiły reprezentacje trzech szkół. Bezkonkurencyjni okazali się gospodarze, którzy wygrali wszystkie konkurencje a nasz zespół okazał się lepszy od drużyny z SP 1 w Gniewie. Opiekunem naszych najmłodszych sportowców była Pani Laura Borys. Ogromne BRAWA dla całej naszej ekipy!

Gminne Igrzyska Dzieci w mini piłce nożnej dziewcząt

Boisko przy naszej szkole było po raz kolejny areną Gminnych Igrzysk Dzieci w mini piłce nożnej dziewcząt. Zawody odbyły się we wtorek 7 maja a udział w nich wzięły cztery szkolne reprezentacje. Nasz zespół wygrał jedno spotkanie, zanotował także jeden remis oraz doznał jednej porażki.

Gminne Igrzyska Dzieci w Sztafetach Sprawnościowych

W poniedziałek 6 maja w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w sztafetach sprawnościowych klas II i III (rocznik 2009 i mł.). Do zawodów zgłosiły się reprezentacje czterech szkół: ZKiW Rajkowy, ZKiW nr 1 Pelplin, ZKiW Rudno oraz SP Małe Walichnowy.

Mamy swoje bandy!!!

Dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców aktywnie działającej przy naszej szkole zyskaliśmy 10 dwumetrowych band do gry w unihokeja!

Ligowy turniej JE1

Na trzecim miejscu w gronie sześciu drużyn uplasował się zespół KS Centrum Pelplin w ligowym turnieju grupy VI JE1. Zawody odbyły się w środę 1 maja w Smętowie Granicznym. Nasza ekipa zanotowała jedną wygraną, trzy remisy i jedną porażkę.

Nowe koszulki dla najmłodszych sportowców!

Najmłodsi sportowcy z naszej szkoły zyskali nowy komplet koszulek! Część tego kompletu to nagroda jaką otrzymaliśmy za zwycięstwo w rozgrywkach Gminnej Ligi Futsalu klas I-III a ufundowało ją Pelplińskie Centrum Sportu.

Strony