Wiosenna Recytacja!

Dnia 22 marca 2017r. odbył się XXI Gminny Konkurs Recytatorski Poezji dla Dzieci. Z tej okazji, jak co roku, do wspólnego recytowania zaprosiliśmy uczniów ze szkół z Gminy Pelplin oraz zaprzyjaźnionej szkoły z Polskiego Gronowa. Recytatorzy byli oceniani w dwóch grupach: I grupa obejmowała uczniów z klas I-III, II grupa – z IV-VI.
Gospodarzem spotkania była dyrektor Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach pani Blandyna Stefańska, która powitała wszystkich uczestników oraz ich opiekunów, życząc miłych wrażeń, dobrej zabawy, a recytatorom – powodzenia.

Nad wyłonieniem laureatów czuwała komisja, w skład której wchodzili: Pani Stanisława Gurbowicz – przedstawiciel Delegatury Kuratorium Oświaty w Tczewie, polonistka oraz przewodnicząca składu jurorskiego, Pani Joanna Komosińska – nauczyciel języka polskiego, Pani Monika Stefańska – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Katolickich w Tczewie, Pani Krystyna Gierszewska – prezes Stowarzyszenia Kociewskie Forum Kobiet, Pan Rafał Buda – nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 2 w Tczewie.

Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem recytowali przygotowane przez siebie utwory, a szkolny chórek pod kierownictwem Pani Grażyny Wrycza umilał czas piosenkami.

Szanowne jury biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, wyrazistość mowy, interpretację głosową oraz ogólny wyraz artystyczny wybrało zwycięzców XXI Gminnego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Lewczuk z kl. III (ZKiW nr 1 w Pelplinie), drugie Amelia Kamińska kl. II (ZKiW w Rudnie), trzecie – Amelia Kulpińska z kl. III (ZKiW w Rajkowach). Wyróżniono Jana Koszczyńskiego z kl. I (ZKiW nr 1 w Pelplinie). W grupie starszej nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Nikola Szatkowska z kl. V (ZS nr 2 w Pelplinie), drugie – Zuzanna Szewczyk z kl.IV (ZS nr 2 w Pelplinie), trzecie – Daria Knitter z kl. VI (SP w Małych Walichnowach). Wyróżniono Zuzannę Tomaszewską z kl. V (ZKiW w Rajkowach).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Lucyna Łangowska