Wojewódzki Turniej „Mistrz Ortograficznych Łamigłówek”

Dnia 07 czerwca 2017 r. po raz drugi w Gdańsku odbył się finał konkursu Wojewódzkiego Projektu „Ortograficzne Łamigłówki” - „Mistrz Ortograficznych Łamigłówek”.

Szkoła nasza od wielu lat współpracuje z Polskim Towarzystwem Dysleksji i od 7 lat jest organizatorem terenowym Konkursu „Ortograficzne Łamigłówki” w gminie Pelplin. Corocznie zaprasza na konkurs szkoły z gminy Pelplin i gminy Gniew. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie, uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie oraz uczniowie z gminy Gniew ze Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu „Ortograficzne Łamigłówki” zostali:

  1. Natalia Cieszyńska Szkoła Podstawowa w Polski Gronowie
  2. Zuzanna Macuk Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie
  3. Daria Knitter Szkoła Podstawowa w Małych Walichnowach

Najlepsza trójka w dniu 7 czerwca 2017 r. reprezentowała gminę Pelplin w Wojewódzkim Konkursie „Mistrz Ortograficznych Łamigłówek”. Uczniowie pracowali w grupie i indywidualnie, wykonując ortograficzne łamigłówki, kolorowe dyktando, wykreślanki i inne ciekawe zadania oraz pracę plastyczną, którą był plakat ortograficzny.

Organizatorami przedsięwzięcia byli Prezydent Miasta Gdańska oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5 w Gdańsku. Turniej objęty był honorowym patronatem Kuratora Oświaty, Polskiego Towarzystwa Dysleksji oraz Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

Szkoła nasza z rąk Prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza otrzymała Certyfikat oraz podziękowanie za wieloletnią współpracę i koordynowanie Wojewódzkiego Projektu Ortograficzne Łamigłówki na terenie naszej szkoły.