XIII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Dla Dzieci

Dnia 29 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach odbył się już po raz dwudziesty trzeci Gminny Konkurs Recytatorski, w którym brali udział uczniowie ze szkół z Gminy Pelplin oraz zaprzyjaźnionej szkoły - Polskiego Gronowa. W tym roku recytatorzy popłynęli w rejs pełen poetyckich wrażeń, a dopełnieniem tego była dekoracja oraz oprawa muzyczna czyniące marynistykę tematem przewodnim konkursu. Kapitanem statku była dyrektor Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach pani Blandyna Stefańska, która powitała wszystkich uczestników oraz ich opiekunów życząc miłych wrażeń, dobrej zabawy, a recytatorom – powodzenia.

Nad wyłonieniem laureatów czuwała komisja, w skład której wchodzili: Pani Monika Stefańska – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Katolickich w Tczewie, Pani Krystyna Gierszewska – prezes Stowarzyszenia Kociewskie Forum Kobiet, regionalistka, autorka książek kulinarnych, Pani Zofia Bielecka – logopeda oraz Pan Rafał Buda – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 10 w Tczewie, a zarazem przewodniczący składu jurorskiego.

Recytatorzy byli oceniani w dwóch grupach: I grupa obejmowała uczniów z klas I-III, II grupa – z IV-VIII.  Szanowne jury biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, wyrazistość mowy, interpretację głosową oraz ogólny wyraz artystyczny wybrało zwycięzców. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobyła Kornelia Woźniak z kl. I (ZKiW w Rudnie), drugie Dominika Dudziak z kl. II (ZKiW nr 1 w Pelplinie), trzecie – Rozalia Kamrowska z kl. I (SP w Małych Walichnowach). W grupie starszej nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Nikola Szatkowska z kl. VII (ZS nr 2 w Pelplinie), za drugie – Ines Mikołajczak z kl.VI (ZKiW w Kulicach), za trzecie – Zofia Świtała z kl. IV (ZKiW w Rajkowach). Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału za rok.

Lucyna Łangowska