XIV Turniej Unihokeja Chłopców O Puchar Dyrektora SP w Małych Walichnowach

Osiem zespołów, sześćdziesięciu zawodników, dwadzieścia rozegranych spotkań i zdobyte 124 bramki, drużyny z dwóch powiatów i z czterech gmin to najważniejsze liczby XIV Turnieju Unihokeja Chłopców "O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach". Zawody odbyły się w sobotę 28 kwietnia. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor Blandyna Stefańska. Po raz pierwszy w walichnowskim turnieju wystąpiły ekipy z SP w Trumiejach (tegoroczny finalista Wojewódzkich Igrzysk Dzieci) i SP w Gardei (obie z Powiatu Kwidzyńskiego) oraz SP nr 1 w Gniewie.

W pierwszej fazie turnieju zespoły w wyniku losowania podzielono na dwie grupy w których rozegrały mecze systemem "każdy z każdym". Następnie w zależności od uzyskanych w eliminacjach miejsc przystąpiły do pojedynków półfinałowych o prawo rywalizacji o miejsca I-IV i V-VIII w klasyfikacji końcowej całego turnieju.

Wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane i przeważnie kończyły się zaledwie różnicą 2-3 bramek. Do tego chłopcy prezentowali wysokie umiejętności indywidualne co przekładało się także na fajną grę zespołową poszczególnych ekip. W tym miejscu należy dodać, że drużyny z Subków i z Gardei złożone były z uczniów sportowych klas IV, którzy na tle starszych kolegów zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i w kolejnych latach na pewno będą plasować się na czołowych lokatach.

Najlepszym teamem okazali się reprezentanci SP Trumieje, którzy po pasjonującym meczu finałowym pokonali gospodarzy imprezy 1:0. Na najniższym stopniu podium stanęli chłopcy z Polskiego Gronowa zwyciężając 5:4 z pierwszym zespołem Gardei.

Podczas zakończenia turnieju trzy czołowe drużyny odebrały pamiątkowe puchary oraz medale a wszystkie zespoły nagrodzono dyplomami. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia indywidualne: królem strzelców został Kacper Słabicki (Trumieje) - zdobywca 13 bramek, najlepszym bramkarzem uznano jego kolegę z zespołu Kacpra Szymańskiego a najlepszym graczem wybrano Stanisława Rzeszotka z SP w Małych Walichnowach. Cała trójka otrzymała pamiątkowe statuetki.

Wyniki spotkań grupowych

Grupa "A"
SP Małe Walichnowy - SP Tymawa 3:0
SP Subkowy - SP Gardeja I 2:3
SP Małe Walichnowy - SP Subkowy 3:2
SP Gardeja I - SP Tymawa 5:2
SP Tymawa - SP Subkowy 2:3
SP Małe Walichnowy - SP Gardeja I 4:1

Tabela grupy "A"

1. SP Małe Walichnowy 6 pkt 10:3
2. SP Gardeja I  4  9:8
3. SP Subkowy  2  7:8
4. SP Tymawa  0  4:11

Grupa "B"
SP 1 Gniew - SP Trumieje 2:9
SP Polskie Gronowo - SP Gardeja II 3:2
SP Trumieje - SP Polskie Gronowo 7:5
SP Gardeja II - SP 1 Gniew 2:4
SP 1 Gniew - SP Polskie Gronowo 0:2
SP Gardeja II - SP Trumieje 2:5

Tabela grupy "B"

1. SP Trumieje  6 pkt  21:9
2. SP Polskie Gronowo  4  10:9
3. SP 1 Gniew  2  6:13
4. SP Gardeja II 0 6:12

Półfinały

O miejsca V-VIII

SP Subkowy - SP Gardeja II 3:4
SP Tymawa - SP 1 Gniew 1:1 karne 1:2

O miejsca I-IV

SP Małe Walichnowy - SP Polskie Gronowo 6:0
SP Trumieje - SP Gardeja I 7:3

Mecz o VII miejsce
SP Subkowy - SP Tymawa 5:3

Mecz o V miejsce
SP Gardeja II - SP 1 Gniew 6:2

Mecz o III miejsce
SP Polskie Gronowo - SP Gardeja I 5:4

Finał
SP Trumieje - SP Małe Walichnowy 1:0

Tabela końcowa

1. SP Trumieje
2. SP Małe Walichnowy
3. SP Polskie Gronowo
4. SP Gardeja I
5. SP Gardeja II
6. SP 1 Gniew
7. SP Subkowy
8. SP Tymawa

SP Trumieje: Kacper Szymański - Kacper Słabicki, Korneliusz Siedlecki, Przemysław Rospierski, Łukasz Falkiewicz, Radosław Rosenow, Kacper Lis, Hubert Kalbarczyk, Marcin Katlewski. Opiekun: Marek Ścibiński.

SP Male Walichnowy: Aleks Reda - Stanisław Rzeszotek, Jakub Marcinkiewicz, Kacper Rygalski, Filip Sadłowski, Dastin Kamrowski, Karol Małolepszy, Michał Migus. Opiekun: Krzysztof Rychlewski.

SP Polskie Gronowo: Wojciech Szumal - Olivier Kamrowski, Marcin Szwabach, Michał Bryjak, Igor Kamrowski, Adam Łabuński, Maksymilian Świdliński, Dominik Kruczyński, Paweł Schultz. Opiekun: Alina Rychlewska.

Szczegółowy przebieg rywalizacji, strzelcy bramek w poszczególnych meczach, cała klasyfikacja strzelców oraz składy wszystkich drużyn w załączniku do artykułu.

XIV Turniej Unihokeja Chłopców „O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach”