XV Turniej Unihokeja Chłopców "O Puchar Dyrektora SP w M.Walichnowach

Szkoła Podstawowa w Trumiejach została zwycięzcą XV Turnieju Unihokeja Chłopców "O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej  w Małych Walichnowach". Ekipa z Powiatu Kwidzyńskiego obroniła tym samym tytuł wywalczony przed rokiem.

Zawody odbyły się w sobotę 27 kwietnia. Udział w rozgrywkach wzięło 9 drużyn, które w pierwszej części zmagań podzielone zostały na trzy grupy. Po pierwszej fazie eliminacji rozegrane zostały trzy pojedynki pomiędzy zwycięzcami grup a ekipami, które zajęły w nich drugie miejsca. W ten sposób wyłoniona została grupa "mistrzowska" rywalizująca o miejsca 1-3, przegrani z meczów drugiej fazy zagrali o miejsca 4-6 a zespoły z pozycji trzecich w pierwszej fazie rywalizowały o pozycje 7-9.

Pojedynki decydujące o końcowym triumfie w XV edycji okazały się wewnętrzną rozgrywką gości "zza Wisły" ponieważ zmierzyły się w nich trzy teamy podopiecznych Trenera Marka Ścibińskiego - SP Trumieje i dwie drużyny z SP w Gardei. Najlepiej z Powiatu Tczewskiego zaprezentowali się chłopcy z Zespołu Szkół w Subkowach. Podopieczni Marcina Czerwińskiego uplasowali się na czwartym miejscu.
Mecze na wszystkich etapach turnieju stały na wysokim poziomie i w większości były bardzo zacięte i wyrównane. Najlepszym dowodem na to może być fakt, że o awansie do grupy finałowej dwukrotnie decydowały konkursy rzutów karnych.

Rzuty karne potrzebne były również aby wyłonić najlepszego bramkarza i króla strzelców imprezy. Ostatecznie najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju został Michał Migus (Walichnowy Cytrynowe) - zdobywca 11 bramek. We wspomnianym konkursie rzutów karnych Michał okazał się lepszy od Adama Zalewskiego (Gardeja Niebieska), który także jedenastokrotnie trafił do siatki rywali. Najlepszym bramkarzem został Kacper Szymański (Trumieje) a MVP całej imprezy uznano jednogłośnie jego kolegę z zespołu Kacpra Wiśniewskiego. Cała trójka otrzymała w nagrodę pamiątkowe statuetki. Jeśli chodzi o nagrody drużynowe to na szyjach zawodników z pierwszych trzech ekip zawisły medale a kapitanowie tych zespołów odebrali z rąk organizatorów puchary. Wszystkie zespoły otrzymały oczywiście pamiątkowe dyplomy.

Specjalne podziękowania dla Marcela Czerwińskiego (na co dzień zawodnika Aligatora UKS Chwarzno Gdynia), który był sędzią głównym i poprowadził 19 z rozegranych łącznie 21 spotkań w całej imprezie.
Po raz pierwszy podczas sobotniego turnieju skorzystaliśmy z nowo zakupionych band do unihokeja co na pewno uatrakcyjniło rozgrywkiUśmiech a młodsi chłopcy także po raz pierwszy zaprezentowali się w nowym komplecie koszulekMrugnięcie.

Wyniki turnieju

Grupa "A"
SP Walichnowy Cytrynowe - SP Gardeja Czerwona 1:2
SP Subkowy - SP Walichnowy Cytrynowe 4:1
SP Gardeja Czerwona - SP Subkowy 3:1

Grupa "B"
SP Trumieje - SP Walichnowy Czerwone 5:1
SP Walichnowy Czerwone - SP 1 Gniew 1:2
SP 1 Gniew - SP Trumieje 0:4

Grupa "C"
SP Gardeja Niebieska - SPSK Tymawa 5:0
SPSK Tymawa - SP Polskie Gronowo 0:3
SP Polskie Gronowo - SP Gardeja Niebieska 0:2

Mecze o awans do grupy "Mistrzowskiej"
SP Gardeja Czerwona - SP Polskie Gronowo 3:3 karne 2:0
SP Trumieje - SP Subkowy 1:1 karne 2:1
SP Gardeja Niebieska - SP 1 Gniew 3:1

Grupa 7-9
SP Walichnowy Cytrynowe - SP Walichnowy Czerwone 3:3
SP Walichnowy Czerwone - SPSK Tymawa 8:0
SPSK Tymawa - SP Walichnowy Cytrynowe 0:13

Grupa 4-6
SP Polskie Gronowo - SP Subkowy 1:4
SP Subkowy - SP 1 Gniew 3:2
SP 1 Gniew - SP Polskie Gronowo 5:1

Grupa 1-3
SP Gardeja Czerwona - SP Trumieje 2:4
SP Trumieje - SP Gardeja Niebieska 3:0
SP Gardeja Niebieska - SP Gardeja Czerwona 3:1

Tabela końcowa turnieju
1. SP Trumieje
2. SP Gardeja Niebieska
3. SP Gardeja Czerwona
4. SP Subkowy
5. SP 1 Gniew
6. SP Polskie Gronowo
7. SP Walichnowy Cytrynowe
8. SP Walichnowy Czerwone
9. SPSK Tymawa

Składy wszystkich drużyn

SP Trumieje: Kacper Szymański, Kacper Wiśniewski, Łukasz Falkiewicz, Kornel Siedlecki. Opiekun: Marek Ścibiński.

SP Gardeja Niebieska: Bartosz Górski, Adam Zalewski, Jan Ginter, Dominik Celmer, Dominik Krzywania. Opiekun: Marek Ścibiński.

SP Gardeja Czerwona: Kacper Kołodziej, Oliwier Grzenkowicz, Adrian Flisek, Igor Ścibiński. Opiekun: Marek Ścibiński.

SP Subkowy: Bastian Zdyb, Igor Wroński, Mateusz Szupryczyński, Jan Szczygielski, Tomasz Sójka, Maciej Roguszczak, Makary Pawlusek, Maciej Jaworański. Opiekun: Marcin Czerwiński.

SP 1 Gniew: Paweł Szumal, Oskar Plutowski, Hubert Dorotin, Jakub Podwalski, Jakub Szuta, Kacper Stolski, Marcel Tylman, Kacper Cieszyński. Opiekun: Sebastian Szymański.

SP Polskie Gronowo: Wojciech Szumal, Paweł Schultz, Adam Łabuński, Igor Kamrowski, Maks Świdliński. Opiekun: Alina Rychlewska.

SP Walichnowy Cytrynowe: Bartosz Gębczyk, Michał Migus, Igor Sadłowski, Remigiusz Cyssewski, Karol Małolepszy. Opiekun: Krzysztof Rychlewski.

SP Walichnowy Czerwone: Michał Cyssewski, Kacper Rygalski, Jakub Marcinkiewicz, Dastin Kamrowski, Filip Sadłowski. Opiekun: Krzysztof Rychlewski.

SPSK Tymawa: Jakub Karcz, Jakub Kuczyński, Łukasz Kuczyński, Wojciech Modzelewski, Ignacy Modzelewski. Opiekun: Krzysztof Piekarski.