XVII Gminny Turniej Piłki Nożnej klas I-III

We wtorek 11 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej w Małych Walichnowach odbył się XVII Gminny Turniej Piłki Nożnej klas I-III pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Pana Mirosława Chyły. Do rozgrywek zgłosiło się pięć reprezentacji ale w dniu zawodów z różnych względów wycofały się dwie pelplińskie szkoły. Tak więc do zmagań przystąpiły trzy drużyny. Najlepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali oba swoje spotkania. Na drugim miejscu zmagania ukończyli chłopcy z Rudna zwyciężając po bardzo zaciętym pojedynku rówieśników z Rajków.

Królem strzelców imprezy został zdobywca 6 bramek Michał Migus z Małych Walichnów, najlepszym zawodnikiem turnieju uznano jego kolegę z drużyny Bartosza Kwaśniewskiego a najlepszym bramkarzem wybrano Andrzeja Kłosa z Rudna. Warto dodać, że Andrzej ten tytuł uzyskał po raz trzeci z rzędu.

Wszyscy uczestnicy rozgrywek nagrodzeni zostali medalami a zwycięscy otrzymali pamiątkowy puchar. Wyróżnieni indywidualnie otrzymali statuetki. Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie wręczała Dyrektor Szkoły w Małych Walichnowach Pani Blandyna Stefańska.

Wyniki spotkań:

ZKiW Rudno - ZKiW Rajkowy 5:4
(Ksawery Jasiński x3, Ksawery Żuraw, Andrzej Kłos - Alan Neubauer x3, Michał Fasiczka)

ZKiW Rajkowy - SP Małe Walichnowy 5:9
(Michał Fasiczka x4, Alan Neubauer - Michał Migus x4, Kacper Jarczewski x3, Bartosz Kwaśniewski, Kacper Czypar)

SP Małe Walichnowy - ZKiW Rudno 6:2
(Michał Migus x2, Bartosz Kwaśniewski x2, Rafał Kowalski, Kacper Jarczewski - Ksawery Jasiński, Filip Podepski)

Tabela końcowa:

1. SP Małe Walichnowy 6 pkt 15:7
2. ZKiW Rudno 3 7:10
3. ZKiW Rajkowy 0 9:14

SP Małe Walichnowy: Bartosz Gębczyk - Bartosz Kwaśniewski, Michał Migus, Rafał Kowalski, Kacper Jarczewski, Mateusz Berendt, Kacper Czypar, Jan Szulc.