XXII Gminny Konkurs Recytatorski w naszej szkole

Dzień 9 marca 2018r. był bardzo ważnym dniem dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach, ponieważ organizowali w swojej placówce XXII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji dla Dzieci. Z tej okazji, jak co roku, do wspólnego recytowania zaprosili uczniów ze szkół z Gminy Pelplin oraz zaprzyjaźnionej szkoły z Polskiego Gronowa. Recytatorzy byli oceniani w dwóch grupach: I grupa obejmowała uczniów z klas I-III, II grupa – z IV-VII.

Gospodarzem spotkania była dyrektor Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach pani Blandyna Stefańska, która powitała wszystkich uczestników oraz ich opiekunów.

Nad wyłonieniem laureatów czuwała komisja, w skład której wchodzili: Pani Joanna Drozd – nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Katolickich w Tczewie, Pani Zofia Bielecka – logopeda szkolny, Pani Krystyna Gierszewska – prezes Stowarzyszenia Kociewskie Forum Kobiet, regionalistka, Pan Rafał Buda – nauczyciel języka polskiego w drugim Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie a zarazem  przewodniczący składu jurorskiego.

Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem recytowali przygotowane przez siebie utwory, a szkolny chórek pod kierownictwem Pani Grażyny Wrycza umilał czas piosenkami.

Szanowne jury biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, wyrazistość mowy, interpretację głosową oraz ogólny wyraz artystyczny wybrało zwycięzców XXII Gminnego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zdobyły Nicole Piechota z kl. III (ZKiW nr 1 w Pelplinie) oraz Amelia Kamińska z kl. III (ZKiW w Rudnie), drugie Agata Kolaska kl. I (SP nr 2 w Pelplinie), trzecie – Dominika Dudziak z kl. I (ZKiW nr 1 w Pelplinie). W grupie starszej nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Zuzanna Szewczyk z kl. V (SP nr 2 w Pelplinie), drugie – Oliwia Skolimowska z kl.VI (ZKiW w Rudnie) oraz Daria Knitter z kl. VII (SP w Małych Walichnowach), trzecie – Zuzanna Macuk z kl. VII (SP nr 2 w Pelplinie). Wyróżniono Michała Wałdowskiego z kl. VI (ZKiW w Rudnie).

Lucyna Łangowska