Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku

Nasze dziewczęta zostały brązowymi medalistkami Finału Wojewódzkiego XVIII edycji Turnieju Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku w kategorii U12 (rocznik 2006 i mł.). Zawody rozegrane zostały w poniedziałek 16 kwietnia na obiektach Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Wśród dziewcząt do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn wyłonionych podczas finałów w poszczególnych powiatach a wśród chłopców zagrało 20 zespołów. Pierwszą fazą turnieju były eliminacje w czterech grupach. Podczas tych pojedynków nasza drużyna odniosła komplet trzech zwycięstw zapewniając sobie awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie. W meczu o awans do półfinału dziewczęta po zaciętym i emocjonującym spotkaniu pokonały 3:2 ekipę z Nowego Stawu. Niestety pojedynek o grę w wielkim finale imprezy nie ułożył się po naszej myśli i po wyrównanym boju ulegliśmy 1:2 reprezentantkom GOSRiT Luzino. Mecz o trzecią lokatę gdańskiego turnieju okazał się fajnym zwieńczeniem naszych występów. Po dobrej grze ograliśmy SP Czyczkowy 4:0 i mogliśmy stanąć na najniższym stopniu podium. Turniej zasłużenie wygrały dziewczęta z SP w Kaliszu i w nagrodę pojadą do Warszawy na Finał Krajowy.

Znakomitą dyspozycję strzelecką zaprezentowała tego dnia Wanesa Świdlińska, która w sześciu naszych pojedynkach pokonywała bramkarki rywalek aż 23 razy co dało jej tytuł najskuteczniejszej zawodniczki całej imprezy! Wanesa odebrała pamiątkową statuetkę i nagrody rzeczowe z rąk byłego reprezentanta Polski a obecnie prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Pana Radosława Michalskiego.
Dziewczęta przeżyły super piłkarską przygodę, zostawiły na boisku mnóstwo zdrowia i ambicji jak również zebrały kolejne cenne doświadczenia.

Cała ekipa pragnie podziękować KS Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew za pomoc i wsparcie podczas tegorocznej edycji oraz możliwość występów pod egidą tczewskiego klubu. Dodatkowe podziękowania składamy także Pelplińskiemu Centrum Sportu za sfinansowanie naszego wyjazdu do Gdańska oraz Dyrekcjom Szkół w Małych Walichnowach i w Polskim Gronowie.

Poniżej nasze wyniki

Faza grupowa
Pogoń Walichnowy - Starogard Gd. 9:0
Pogoń Walichnowy - Cedry Wielkie 3:1
Pogoń Walichnowy - Łebunia 4:1

Ćwierćfinał
Pogoń Walichnowy - Nowy Staw 3:2

Półfinał
Pogoń Walichnowy - GOSRiT Luzino 1:2

Mecz o III miejsce
Pogoń Walichnowy - SP Czyczkowy 4:0

Tabela końcowa

1. SP Kalisz
2. GOSRiT Luzino
3. Pogoń Walichnowy
4. SP Czyczkowy

Pogoń Walichnowy: Magdalena Szwrc - Kornelia Jarczewska, Wanesa Świdlińska, Zuzanna Reda, Monika Stencel, Oliwia Kleinowska, Nadia Roman, Zuzanna Szfraniec, Klara Milka.