Z Podwórka Na stadion O Puchar Tymbarku - dziewczęta zagrały w finale wojewódzkim

Dziewczęca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w finale województwa pomorskiego XVII edycji Turnieju Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku w kategorii U12 ( zawodniczki urodzone w 2005 roku i młodsze ). W zawodach, które odbyły się na dawnym stadionie Lechii Gdańsk przy ulicy Traugutta wystąpiło 16 najlepszych drużyn z naszego województwa wyłonionych podczas eliminacji w poszczególnych powiatach. Zespoły podzielone zostały na cztery grupy eliminacyjne. Po dwie najlepsze ekipy z każdej z nich uzyskiwały awans do ćwierćfinału.

Nasze dziewczęta w fazie grupowej zanotowały po jednym zwycięstwie, remisie i porażce. W pierwszym pojedynku padł bezbramkowy remis z SP w Lipnicy. Drugi nasz mecz to porażka z GKS Luzino 0:4. Ostatnie spotkanie to pewna wygrana z SP Jezierzyce 6:0. Trzy trafienia zapisała na swym koncie Aurelia Begier, dwa Kalina Szafraniec a raz bramkarkę rywalek efektownym uderzeniem z dystansu pokonała Kornelia Jarczewska. Uzyskane wyniki pozwoliły nam zająć trzecią pozycję w grupie. Mieliśmy co prawda tyle samo punktów co drugi zespół czyli SP Lipnica jednak przeciwniczki miały korzystniejszy bilans bramkowy i to one awansowały do dalszej fazy rozgrywek. My zmagania zakończyliśmy na fazie grupowej. Turniej wygrały dziewczęta z zespołu UKS Lider Rychnowy, drugie miejsce przypadło SP w Klukowej Hucie a trzecie uczennicom z PSP 1 Starogard Gdański.

Dziewczęta przeżyły jednak niezapomniane emocje a po turnieju czekały na nie różne atrakcje takie jak np. foto-budki czy zdjęcia z Robertem Lewandowskim i Kamilem Grosickim (tym razem z tektury ale w przyszłości kto wie...). Na zakończenie każda z dziewcząt otrzymała pamiątkowy medal oraz drobne upominki.

SP w Małych Walichnowach reprezentowały: Oliwia Skonieczna - Kalina Szafraniec, Aurelia Begier, Julia Gębczyk, Amelia Lenga, Zuzanna Reda, Kornelia Jarczewska i najmłodsza z naszych zawodniczek Zuzanna Szafraniec.

Cała drużyna wraz z opiekunem pragną podziękować Urzędowi Miasta i Gminy w Pelplinie za zapewnienie transportu na zawody.