Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku - Finał Powiatowy chłopców U8

Pomimo chłodnej aury emocji i zaangażowania nie zabrakło naszej najmłodszej drużynie chłopców biorącej udział w Turnieju Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku. Finał Powiatowy w kategorii U8 (rocznik 2010 i młodsi) odbył się na orliku w Subkowach a udział w nim wzięły zaledwie dwa zespoły z całego powiatu. Naszymi rywalami był zespół AMO Tczew (Akademia Młodych Orłów - grupa wyróżniających się i wybranych chłopców objętych dodatkowym szkoleniem przez Polski Związek Piłki Nożnej). W starciu z tak silnym zespołem nie mieliśmy żadnych szans na wyrównaną walkę i spotkanie zakończyło się wysoką wygraną naszych przeciwników. Nie wynik był tym razem najważniejszy a zabawa w piłkę nożną. Dla zdecydowanej większości naszych chłopców był to pierwszy w życiu mecz i pomimo dużej różnicy w umiejętnościach spisali się znakomicie. Przez całe spotkanie walczyli nieustępliwie i dali z siebie wszystko a to w sporcie jest najważniejsze. Na pewno takie doświadczenie zaprocentuje w przyszłości a chłopcy jeszcze nie raz będą świętować wspaniałe zwycięstwa.
 
Warto dodać jeszcze, że zespoły AMO Tczew zwyciężały we wszystkich kategoriach chłopięcych w naszym powiecie (U8, U10, U12). Zwycięzcom gratulujemy a organizatorom rozgrywek (PZPN) pozostawiamy do rozważenia czy idea tego turnieju ma nadal sens...
 
 
Debiutancki zespół SP w Małych Walichnowach zagrał w składzie: Krzysztof Marcinkiewicz (kl."0"), Kacper Jarczewski, Rafał Kowalski, Alex Nagórski, Jan Jesiołowski (kl.I), Olaf Roman (kl.II).