Z Podwórka Na Stdion O Puchar Tymbarku - Finał Powiatowy dziewcząt U12

W poniedziałek 23 października na boisku przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy odbył się Finał Powiatowy Turnieju Z Podwórka Na Stadion O Puchar Tymbarku w kategorii dziewcząt U12. W zawodach udział wzięły zawodniczki urodzone w 2006 roku i młodsze. Nasze dziewczęta zagrały pod nazwą Pogoń Walichnowy (jako grupa naborowa KS Pogoń Tczew) i wystąpiły wspólnie z koleżankami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Polskim Gronowie.

Do turnieju zgłosiło się pięć zespołów, które zagrały systemem "każdy z każdym". Nasza drużyna okazała się najlepsza! Dziewczęta wygrały wszystkie swoje mecze zdobywając 12 bramek i nie tracąc przy tym żadnej. W nagrodę otrzymały pamiątkowy puchar oraz będą mogły przeżyć fajną piłkarską przygodę gdyż uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się wiosną 2018 roku w Gdańsku. Warto jeszcze docenić znakomitą skuteczność Wanesy Świdlińskiej, która aż dziewięciokrotnie pokonywała bramkarki rywalek i została najskuteczniejszą zawodniczką imprezy. Cała drużyna zaprezentowała się świetnie i mamy nadzieję, że podobnie wypadnie podczas kolejnego etapu.

Specjalne podziękowania składamy naszemu "dobremu duchowi" Panu Mariuszowi Śledziowi za pomoc w organizacji przejazdów na zawody we wszystkich kategoriach.

Wyniki:

Pogoń Walichnowy - SP Mała Słońca   2 : 0

Kornelia Jarczewska – 1
Wanesa Świdlińska - 1

 
Pogoń Walichnowy - Fenix Morzeszczyn   3 : 0

Wanesa Świdlińska - 3
 

Pogoń Walichnowy - SP Subkowy   1 : 0

Wanesa Świdlińska - 1

 
Pogoń Walichnowy - SP Rudno   6 : 0

Wanesa Świdlińska - 4
Kornelia Jarczewska – 1
Oliwia Kleinowska - 1

 
Tabela końcowa turnieju

1. Pogoń Walichnowy          12 pkt   
2. SP Subkowy                       7
3. SP Mała Słońca                   5
4. Fenix Morzeszczyn               4
5. SP Rudno                           0     

Pogoń Walichnowy: Kornelia Jarczewska, Zuzanna Reda, Zuzanna Szafraniec, Nadia Roman, Monika Stencel, Klara Milka (SP Małe Walichnowy), Wanesa Świdlińska, Magdalena Szwarc, Oliwia Kleinowska (SP Polskie Gronowo).